Jak wybrać doradcę ds. kredytu hipotecznego?

Bez podstawowej wiedzy w zakresie kredyt hipotecznych trudno samodzielnie wybrać korzystną ofertę. Na rynku pojawia się coraz więcej firm doradczych, świadczących usługi wsparcia i pomocy w podejmowaniu takich właśnie życiowych decyzji. Jak wybrać najlepszego doradcę?

Przede wszystkim osoba, której zaufamy powinna posiadać wiedze i doświadczenie. Na co jeszcze zwracać uwagę? Przede wszystkim niezależność. Klient oczekuje rzetelnych informacji i podpowiedzi dotyczących kredytów dostępnych na rynku. Niezależne firmy doradcze nie należą do grupy kapitałowej żadnego z banków. Jeśli doradca nie faworyzuje tylko jednego banku czy instytucji finansowej możemy mieć niemal pewność, że jest niezależny i kapitałowo, i pod kątem produktów.

Doświadczenie i profesjonalizm to kolejne cechy charakterystyczne dobrego doradcy. Kredyt hipoteczny to ważne zobowiązanie. Doradca profesjonalista zna system bankowy, aspekty prawne i ma przede wszystkim odpowiednie kwalifikacje i doświadczenie. Pracownicy firmy konsultingowej na poziomie mają dość długi staż na stanowisku. Informacje na temat produktów powinny być konkretne i nie mogą unikać odpowiedzi na nawet banalne dla nich pytania.

Współpraca

Jeśli trafimy na profesjonalnego doradcę możemy mieć pewność, że wszelkie formalności i terminy będą dopilnowane. To doradca po złożeniu wniosku ma obowiązek kontaktu i poinformowania nas, klientów dalszych etapach postępowania. Obsługa klienta przez doradcę nie powinna zakończyć się po otrzymania kredytu. Niestety wielu z nich o tym zapomina, a wsparcie przecież przydaje się także w innych kwestiach związanych ze spłatą, czy ewentualnymi problemami w spłacie zobowiązania.

Niemniej jednak uzyskanie kredytu na dobrych warunkach wymaga zaangażowania doradcy kredytowego. To, z kim nawiążemy współpracę pozwoli nie tylko uzyskać atrakcyjny kredyt, ale także kontynuować współpracę w przyszłości. Dobry doradca kieruje się dobrem klienta, a nie kwotą uzyskanej prowizji i innych profitów. Pamiętając o tym i wybierając z głową możemy być pewni, że uzyskamy kredyt na miarę potrzeb i na atrakcyjnych warunkach, a wszelkie pytania także w trakcie spłaty nie pozostaną bez odpowiedzi.